top of page

Amžinas klajūnas: Gustavas Mahleris, vakarą veda Viktoras Gerulaitis

KLASIKA

Trečiadienis, 11/29/2023

19:00

NUM

"Muzika svarbiausias dalykas pasaulyje..." sakė vienas žymiausių visų laikų simfonistų ir dirigentų.
Gustavas Mahleris (1860-1911) dar savo Antrosios simfonijos finale pranašiškai paskelbė: „Mirsiu, kad gyvenčiau“.
Jis mirė nesuprastas ir nepripažintas, bet štai jau daugiau kaip šimtą metų atlikti jo simfonijas garbe laiko geriausieji pasaulio orkestrai ir dirigentai.
Tad kas jis buvo, tas Gustavas Mahleris, akiniuotas mažas džiūsna, vedęs gražiausią Vienos moterį, bet pats apie save liūdnai sakęs: „Aš – žmogus, triskart netekęs tėvynės: kaip čekas tarp austrų, kaip austras – tarp vokiečių ir kaip žydas – tarp viso pasaulio“?...
Kas buvo tas, kuris galutinai užbaigia muzikos Romantizmo epochą?...

Vakarą veda Viktoras Gerulaitis žinomas muzikologas, publicistas, laidų apie muziką autorius. V. Gerulaičio knygos „Pavėsinėje su Richardu Wagneriu“, „Kupė su Johannu Straussu“, „Perone su Alfredu Schnittke“ ir kt. užbūrė skaitytojus įtraukiančiomis kompozitorių gyvenimo istorijomis, leidžiančiomis tarsi iš naujo pažinti kūrėjus ir jų muziką.

Moksleiviams ir studentams taikoma 50% nuolaida, bilietus platina Paysera

ARČIAU MUZIKOS – tai susitikimų su gerai pažįstama arba dar visai nežinoma muzika pažintiniai-degustaciniai vakarai, vedami įdomių palydovų: muzikologų, muzikantų, melomanų – tam tikro žanro, kompozitoriaus, instrumento, atlikėjo ar muzikinės kultūros gerbėjų. Jie papasakoja apie muzikos ypatumus, atsiradimo aplinkybes, atrenka charakteringus įrašus perklausoms.

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Ačiū, prenumerata sėkminga!

bottom of page