top of page

Gintaras Januševičius MAŽASIS PRINCAS

KLASIKA

Antradienis, 12/12/2023

19:00

30

Gintaras Januševičius (pianistas ir skaitovas) pristatys savo naują programą „MAŽASIS PRINCAS” pagal Antoine de Saint-Exupery novelę atgyjančią prancūzų kompozitorių miniatiūrose. Mūsų laukia koncerto, kurį būtų galima pavadinti monospektakliu, ištraukos ir bendravimas kamerinėje aplinkoje.

Pianistas Gintaras Januševičius (Lietuva / Vokietija) jau dešimt metų stebina savo klausytojus išradingomis programomis. Klausytojai ilgai nepamirš jo “Sapnų gaudyklės”, “Visų Šopeno valsų”, “Naujojo koloso” ar “Venecijos pirklio istorijų”.

Kiekvienoje programoje G. Januševičius tarytum chameleonas persikūnija ne tik į kitokius personažus, tačiau kartu persikelia į kitą laikmetį, kultūrą ar muzikinį stilių. Ilgus metus dailindamas savo unikalias programas, jis kruopščiai atrenka kūrinius ir tarytum surenka juos į vientisą muzikinį vėrinį, kurį padailina pasakojimais, vaizdais, aktoriniais elementais ar net kvapais. Savo novatoriškomis koncertų idėjomis jis žavi Niujorko, Paryžiaus, Londono, Ciūricho, Rio de Janeiro klausytojus, o taip pat kasmet grįžta į Lietuvos koncertų sales.

Dabar jis imasi didžiausio ligšiolinio iššūkio. Solinėje programoje G. Januševičius – ir pianistas, ir pasakotojas, muzikos garsų magija suteikiantis legendinei Antoine de Saint-Exupery istorijai dar nematytą formą. Filosofinis knygos tekstas yra apgaubiamas net 27-iomis XIX-XX amžiaus prancūzų kompozitorių fortepijoninėmis miniatiūromis. Jų autoriai – tiek puikiai pažįstami Claude Debussy, Maurice Ravel, Georges Bizet, Camille Saint-Saëns, tiek Lietuvos publikai menkai žinomi Jehan Alain, Gabriel Grovlez, Jean-Henri Ravina ar Cécile Chaminade.

Vokietijoje gyvenantis bei visame pasaulyje koncertuojantis pianistas išgarsėjo 2004-aisiais metais, tapęs jauniausiu Tarptautinio Monrealio pianistų konkurso finalininku, o konkurse paskambintus S. Rachmaninovo Etiudus-paveikslus Op. 39 gyrė tokie fortepijono meistrai kaip Jean-Philippe Collard, Kum-Sing Lee, Michel Dalberto, Benedetto Lupo. Kaip solistas jis grojo daugiau nei su 30-čia orkestrų, solines bei kamerines programas pristatė daugelyje Lietuvos ir Vokietijos miestų, pasirodė tokiose salėse kaip Barselonos „Palau de la Musica Catalana“, Wiurzburgo Rezidencija, Monrealio Wilfrido Pelletier salė, Madrido Auditorija, Šenženio koncertų salė, Paryžiaus Cortot salė, Talino „Rahvusooper Estonia“ ir t.t. Atlikėjas yra dalyvavęs daugelyje tarptautinių festivalių, kurių tarpe – prestižiniai festivaliai Šopeno Duszniki-Zdroj (Lenkija), „Mozartfest“ ir „Dresdner Musikfestspiele“ (Vokietija), „Festival Besançon“ (Prancūzija) ir kt. 2017 metais jis įkūrė didžiausią Baltijos šalyse pianistų akademiją “Klaipėda Piano Masters”, o 2021 metais prisijungė prie LRT KLASIKA komandos, kur toliau puoselėja savo aistrą muzikiniam švietimui. Programos sukūrimą finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba.

Plačiau apie Gintarą Januševičių: www.janusevicius.com

Moksleiviams ir studentams taikoma 50 proc. nuolaida bilietams

ARČIAU MUZIKOS – tai susitikimų su gerai pažįstama arba dar visai nežinoma muzika pažintiniai-degustaciniai vakarai, vedami įdomių palydovų: muzikologų, muzikantų, melomanų – tam tikro žanro, kompozitoriaus, instrumento, atlikėjo ar muzikinės kultūros gerbėjų. Jie papasakoja apie aptariamos muzikos ypatumus, atsiradimo aplinkybes, atrenka charakteringus įrašus perklausoms ir kartais patys atlieka kūrinius.

Muzikos magijos klube vyksta renginiai skirti pasimėgauti įvairia muzika.
Jei norėtumėte įsigyti dovanų kuponą ar abonementą, prašau, susisiekite su mumis klubas@muzikosmagija.lt | +370 685 39618

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Ačiū, prenumerata sėkminga!

bottom of page