top of page

Reti svečiai džiaze: kanklės | su Simona Smirnova

DŽIAZAS

Ketvirtadienis, 12/21/2023

19:00

30

Vakaras su Niujorke gyvenančia atlikėja, kanklininke, vokaliste Simona Smirnova. Per renginį sužinosime, kaip kankles ji pritaiko Niujorko džiazo klubuose koncertuodama su savo kvartetu bei keliaudama po pasaulį. Vakaro metu turėsime galimybę išgirsti Simoną atliekančią kūrinius iš jos naujausios knygos „Kanklės in New York", pasiklausyti įrašų iš jos albumų, pabendrauti ir užduoti klausimų.

Simona Smirnova yra vienuolika metų JAV gyvenanti kompozitorė ir atlikėja. Jos muzikinis kelias prasidėjo nuo kanklių muzikos pamokų Ignalinos muzikos mokykloje. Muzikantė studijavo džiazo vokalo bakalaurą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vėliau išvyko į JAV ir pabaigė šiuolaikinės kompozicijos studijas Berklio muzikos koledže. Simona yra išleidusi keturis savo kūrybos muzikos albumus ir vieną kanklių natų knygą „Kanklės in New York". Atlikėjos kompozicijos jungia džiazo, folkloro, klasikos ir pop muzikos stilius. Simona aktyviai koncertuoja JAV, kasmet vyksta mėnesio turui į Australiją ir Naująją Zelandiją ir reguliariai pasirodo Europoje. Ji aktyviai skleidžia kanklių muziką JAV lituanistinėse mokyklose ir bendruomenėse, veda seminarus ir interaktyvius koncertus. Praėjusių metų Globalios Lietuvos Lyderių apdovanojimuose Simona buvo nominuota už Lietuvos vardo garsinimą per kūrybiškumą. Simona yra aktyvi muzikantų bendruomenės bei Niujorko kompozitorių sąjungos narė ir balsuojanti narė prestižinėje „Grammy Recording Academy".

Atvira ir šilta muzikantės asmenybė pritraukia daug žmonių į jos seminarus, koncertus ir renginius, tad ir Muzikos Magijos klube kviečiame klausytojus ateiti pasiruošusius ne tik sužinoti apie kankles, bet ir smagiai pabendrauti!

Nuorodos:
Simonos Smirnovos puslapis: http://www.simonasmirnova.nyc
„Kanklės in New York" dokumentinis filmas: https://youtu.be/67Tb5HZjSpE?si=P85-4tCl9Yvv6dRZ
„Solstice" studijinis klipas: https://youtu.be/J47mF1Jzkw0?si=XwmGep0mQ4Bf_RWW

Moksleiviams ir studentams taikoma 50 proc. nuolaida, bilietus platina Kakava.lt

*ARČIAU MUZIKOS – tai susitikimų su gerai pažįstama arba dar visai nežinoma muzika pažintiniai-degustaciniai vakarai, kuriuos veda įdomūs palydovai: muzikologai, muzikantai, melomanai – tam tikro žanro, kompozitoriaus, instrumento, atlikėjo ar muzikinės kultūros gerbėjai. Jie papasakoja apie klausomos muzikos ypatumus, atsiradimo aplinkybes, atrenka charakteringus įrašus perklausoms, kartais patys atlieka kūrinius arba pakviečia kitus muzikantus.

Nuotraukos autorius – Pat Simmons

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Ačiū, prenumerata sėkminga!

bottom of page