top of page

10/10/2023

Spalio 10 dieną Muzikos magijos klube – spalvingosios Indijos ragos!

Kokių kelionių neriboja vieta ir laikas? Muzikinių! :) Šį kartą klasika suskambo egzotiškai – gyvai ir iš įrašų klausėmės ragų. Indijos klasikinės muzikos ne tik žinovas, bet ir atstovas, sitaro meistras Anatolijus Lomonosovas, vakaro svečiams atskleidė Indijos ragos fenomeną ir šios unikalios muzikos emocines gilumas. Jam akomponavo Jūratė Adlytė, grojanti kitu indišku instrumentu – tampura.

Ar žinojote, kad ragos paskirtis – spalvinti protą? Kūrinio atlikimas – itin sudėtingas, reikalaujantis meistrystės ir pagarbos ritualui. Kiekvienai ragai instrumentas derinamas atskirai, kad perteiktų tam tikrą emociją bei prasminę žinutę. Nuostabą kelia ir instrumentų, kuriais girdėjome gyvai atliekamą Ryto ragą, sitaro ir tampuros, sudėtis – jiems panaudotas moliūgas!

Turiningas vakaras, per kurį išgirdome sitaro, tampuros ir indiškojo duduko (A. Lomonosovo staigmena) skambesį; garsiškai aplankėme Šiaurės ir Pietų Indijos regionus; jaukiai, tarsi namuose, pabendravome su atlikėjais – galėjo tęstis dar ilgai...

Kitas ARČIAU MUZIKOS renginys – jau spalio 11 d.:
https://www.muzikosmagija.lt/renginys/b5accb7b-6a23-443b-99df-78a12c5ad92e

Laukiame Jūsų skambančioje Muzikos magijos klubo erdvėje! :)NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATA

Ačiū, prenumerata sėkminga!

bottom of page